Tuesday, June 25, 2013

Puhkusest saab kallim olla vaid puhkus... Haapsalu "Laines"


Põhjamaade Veneetsiaks pühitsetud Haapsalu on imeline linn, täis ajaloolisi paiku, müstilisi legende, lilleamplitega kaunistatud kohvikke, kauneid ja sõbralikke inimesi. Siia tasub kindlasti tulla igal eestlasel, pealinnast või maalt, et uudistada, puhata, jõudu ja tervist koguda, mereõhku hingata.

Haapsalus Väikese viigi maalilisel kaldal asub Spa Hotell Laine, kõrval pronksist kuju Kepimurdja, kui tervendava sanatooriumipuhkuse kaunis vana sümbol.  Imekena loodus, soe vesi, ajaloo käegakatsutav lähedus, lubivalged luigepaarid akna taga. Kõik olekski kaunis ja idülliline, kui mitte üks asjaolu.

Tulles siia asutusse puhkama peab nimelt tõenäoliselt arvestama, et lisaks küllalt suurele kulutusele ravipaketile ja majutusele, peaksid muretsema korraliku kindlustuse nii enda, laste, kui ka auto jaoks. Sest umbes nii väidab "Laine" tehniline juht Märt Põldvee, kes võiks ometi vastutada Spa Hotellis toimuvate tööde ja nende tagajärgede eest. Nimelt sel ilusal hilishommikul, kui me pere randa suundus, jättes rahumeeli oma auto maja parklasse, käisid hotellis aknavahetustööd, mis lõppesid meie neljarattalise sõbra jaoks kahe viiesendimeetrilise vahega asuvate ämblikuvõrgulaadsete täketega.

Väidetavalt üritati meiega eelnevalt ühendust võtta, aga tulutult. Mobiilinumbreid ei pidanudki administratsioon võtma ja kaasa nimigi ravikaardil oli täiesti vale. Olevat siis auto spetsiaalse kattega (mis paistis meile pigem tavalise vana voodilinana) ka kaetud. Aga kui, siis juba hiljem, sest hotellist lahkudes nägime, et tööd juba käivad, aga mingit ohtu meie autole tol hetkel tõesti ei aimanud. Ja kui tagasi olime, tunnistasime lihtsalt fakti, et nüüd peab arvestama autoklaasi vahetuskuludega. Seda, et katet töö alguse ajal polnud ma ka nentisin, mille peale kõlas tehniku vastus „Aga enne ei kukkunudki midagi“. Paneb mõtlema, et kas ta mitte ei ole teadlik, et miski ongi kukkunud, ainult et hiljem. Professionaalne tehniline juht Märt väidab agaralt, et autole sai töö ajal kukkuda ainult küprokitükke, mis siililegiselgelt klaasi ei vigasta, ja üleüldse on see värske vigastus – „ilmselt sõidu ajal tekkinud“, enda viga. Irene Väli, Spa Hotelli juhataja ütleb, et ei saa midagi teha, et  „Laine“ klientidel tekkib alatasa sääraseid kaebusi –  küll on mõni söögi ajal hambast ilma jäänud, küll jala välja väänanud, küll kondi puruks kukkunud, küll vastu liigkõrgeks ehitatud ja mõne tooli või astmega varustamata jäänud vanni teravat nurka korraliku hematoomi saanud. Siin sekkub taas Märt, kes taas rõhub kindlustuse iseenesestmõistetavat vajalikkust. 

Eks neid asju loomulikult juhtub. Üht minu tuttavat on näiteks seal samas "Laines" soolakambrisse  unustatud. Oli ka meie puhkuse ajal naljakaid apsusid. Aga keegi ei lähe pisiasjade peale ägedaks. Pealegi teenindavpersonal on „Laines“ suurepärane. Küll aga suhtumisele, millisega üks ennastaustav ravi- ja puhkeasutus pühib igasugusest vastutusest käed puhtaks ja ründab hoopis klienti ennast oma tobedate ja küllalt läbipaistvate süüdistustega. Kas tõesti peavad väärikad eesti prouad ja taadid, kes on pensionini meie heaolu nimel ausat tööd rüganud, seisma silmitsi taolise ükskõiksusega? Kas tõesti peavad lihtinimesed, kes on pool aastat kogunud raha selleks, et korraldada endale pisike, muretu Spa-puhkus, kindlustama oma tagumikke, väärisesemeid ja liiklusvahendeid? No andke mulle andeks… Kurb on see, et  nii mõnigi meie inimene on tegelikult saanud kodukandi  puhkusest ka mõne sellise, negatiivse kogemuse, kuid reaalselt see, paraku, asutuse juhtkonda ei huvita. Raha on makstud, teenused osutatud  - head aega! Kaasaegseid majutusasutuste juhte paneb heal juhul muretsema vaid see, et hoolimatu suhtumine võib suuremat kajastust saada. Üksikinimene iseenesest ei vääri hoolimist. Tema probleeme naerdakse lihtsalt välja. Kas tõesti on tänapäeval ainult ajakirjandus ja tarbijakaitse need hoolima panevad jõud? Nii väär!
Me kutsume inimesi puhkama Eestis, kuid kas ikka tasub jätta oma finantse kodumaale? Äkki oleks odavam ja usaldusväärsem võtta oma ujumistrikoo ja põrutada Türki või Egüptusesse?

Tasub küll! Eesti on täis imelisi kohti! Ja Haapsallu tasub tõesti minna. Kuid ilmselt mitte „Laine“ Spa Hotelli. Eelistaks näiteks Haapsalu Fra Mare´t, mõnus liivane rand kahe sammu kaugusel, kaunis loodus ja vaatamisväärsused ümberringi, suur parkla ja pealtnäha korralikud aknad. Jäägu Kepimurdja sinna Väikese Viigi äärde. Temal vedas, ta elas ajal, mil kindlustust ei olnudki, ja mudaravilates valitses heatahtlik ja vastutustundlik kord. 

No comments:

Post a Comment